Preskočiť na obsah

Aktualizované informácie: Opatrenia na železničnej stanici Sekule

Zverejnené 3.3.2024.

Kategória

Milí spoluobčania, dovoľte mi poskytnúť aktualizované informácie ohľadom situácie na železničnej stanici v Sekule.

Musím s poľutovaním konštatovať, že napriek verejnej pozornosti venovanej tejto problematike, Železnice Slovenskej republiky nás, obec Sekule, dodnes oficiálne neinformovali o svojich plánoch pre našu železničnú stanicu. Na základe informácií, ktoré som získal, sa zdá, že sa vyvíjajú snahy o zachovanie súčasného stavu a minimalizáciu prípadného vyradenia našej stanice zo zastávok vlakov.

Je predpoklad, že všetky vlaky smerujúce z Kútov do Bratislavy by mali v našej obci zastavovať, a to aj v opačnom smere v čase od 06:00 do 18:00. Vylúčenie zo zastavovania by mohlo ovplyvniť len spoje v noci, od 18:00 do 06:00, smerom z Bratislavy do Kútov. Tieto informácie však zatiaľ neboli oficiálne potvrdené. Upozornili sme Železnice, že opatrenia, ktoré plánujú neovplyvnia len obyvateľov našej obce, ale aj ľudí z okolitých obcí Borský Svätý Jur a Kuklov, pre ktorých je naša stanica najdostupnejším železničným spojením.

zeleznicna stanica sekule, budova stanice

Ak by skutočne došlo k obmedzeniam vlakových spojov v našej obci, občania by sa možno museli obrátiť na iné formy dopravy, ako je autobus alebo osobné vozidlá. Je dôležité, aby v prípade potreby operátori autobusových liniek zvýšili počet spojov. Je poľutovaniahodné, že v čase, keď diskutujeme o potrebe ekologickejšej a efektívnejšej dopravy, ktorá by mala byť dostupnejšia všetkým občanom, by mohli byť naši občania nútení voliť si medzi obmedzenými možnosťami dopravy, ako sú autobusy alebo osobné automobily.

Mgr. Adrian Krajčír
Starosta obce Sekule