Preskočiť na obsah

KU KAPLNKE PO NOVEJ CESTE

Zverejnené 20.10.2023.

Kategória

Obyvatelia časti Námestia oslobodenia sa dočkali novej cesty.

Námestie oslobodenia – možno nie úplne najznámejšia ulica, ale o to viac využívaná, ktorá je dôležitým centrom našej obce. Nachádza sa tu Obecný úrad, detské ihrisko a dôležitý historický symbol – kaplnka Sedembolestnej Panny Márie.

Obyvatelia Námestia oslobodenia sa konečne dočkali novej cesty, ktorá im prinesie bezpečnejší a komfortnejší spôsob dopravy. Táto rekonštrukcia nie je jedinou zmenou, ktorá námesto obohatí. Spolu s ňou pokračujeme aj v dokončovaní projektu vodozadržných opatrení, ktoré nielenže zlepšia naše schopnosti zvládať prívalové dažde, ale aj významne prispejú k estetike námestia. S týmito novými úpravami môžeme očakávať, že vzhľad našej obce sa ešte viac zosilní a obohatí, čo bude na potešenie všetkých občanov.

Momentálne zvažujeme možnosť zjednosmernenia tejto časti námestia s cieľom zabezpečiť plynulejší a bezpečnejší prejazd pre všetkých občanov.

Rozumieme, že občania v súčasnosti čelia obmedzeniam pri prechádzaní centrom obce, ktoré sú spôsobené viacerými projektmi prebiehajúcimi súčasne. Ospravedlňujeme sa za akékoľvek nepohodlie a obmedzenie pohybu, ktoré tieto práce môžu spôsobovať. Je dôležité zdôrazniť, že tieto snahy smerujú k trvalému rozvoju našej obce a k vylepšeniu životnej kvality pre všetkých občanov. Vaša trpezlivosť a pochopenie v tomto procese sú nesmierne cenné a vďaka nim dosahujeme tieto ciele.