Preskočiť na obsah

TESTOVANIE NA COVID–19 V OBCI

Zverejnené 22.1.2021.

Kategória

Celoplošné testovanie na ochorenie COVID – 19 v obci Sekule.

Obecný úrad informuje občanov, že celoplošné testovanie na ochorenie COVID 19 bude prebiehať v našej obci počas tohto víkendu – 23. 01. 2021 v čase od 08:00 do 20:00 hod a 24. 01. 2021 v čase od 8:00 do 18:00 hod.

Pre našu obec bude zriadené ODBEROVÉ MIESTO v kultúrnom dome Sekule. Uvedené priestory boli schválené Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Senici.

Občania budú čakať na vykonanie odberov pred Kultúrnym domom. Samotný odber sa uskutoční tak ako v predchádzajúcich kolách testovania vo vstupnej hale Kultúrneho domu po vykonaníregistrácie.Následne sa po vykonaní odberu budú môcť občania presunúť do sály, ktorá bude odvetraná a miesta na sedenie budú v dostatočnej predpísanej vzdialenosti od seba. Priestor kultúrneho domu sa bude opúšťať cez bočný východ cez terasu na ulicu. Celá organizácia samotného testovania je naplánovaná tak, aby sa v čo najväčšej miere zamedzilo stretávaniu jednotlivých osôb a eliminovalo sa možné riziko nákazy.

Testovania sa odporúča zúčastniť osobám vo veku 15 – 65 rokov. Osoby mimo tento vekový rozsah sú oslobodené od testovania a nemusia sa preukázať negatívnym výsledkom testovania. Na testovanie si nezabudnite priniesť ochranné rúško, občiansky preukaz a v prípade detí do 15 rokov preukaz poistenca.

Obec pripravila harmonogram na testovanie občanov zostavený podľa čísiel domov, ktorý má len odporúčajúci charakter.

HARMONOGRAM TESTOVANIA V OBCI SEKULE

Zároveň odporúčame sledovanie situácie pred odberovým miestom prostredníctvom online vysielania, ktoré bude dostupné na tejto stránke alebo na stránke testovanie.sekule.sk.