Preskočiť na obsah

V Malackách otvoria nové očkovacie stredisko

Zverejnené 25.5.2021.

Kategória

Záujemcovia o očkovanie z Malaciek a regiónu dostanú ďalšiu možnosť na vakcináciu. V našom meste sa pripravuje nové vakcinačné stredisko. Nájdete ho v zdravotnom stredisku Na brehu 3  (za budovou predajne Billa). Vzniká v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom pod gesciou troch tunajších lekárov – MUDr. Tatiany Spevákovej, MUDr. Petry Kovarovičovej a MUDr. Jána Bullu.


Očkovacie stredisko sa prvýkrát otvorí v sobotu 29. mája o 8.00 h. Zdravotnícke tímy budú pracovať každý víkend (sobota, nedeľa) a počas pracovného týždňa štvrtky a piatky popoludní. V Malackách sa bude očkovať dvomi druhmi vakcín: AstraZeneca (pre všetkých, ktorí dostali Astru ako prvú dávku a teraz idú na druhú) a Comirnaty od Pfizer/BioNTech (pre tých, ktorí idú na prvú dávku a pre tých, ktorí idú na druhú dávku v prípade, že ako prvú tiež dostali Pfizer). „Máme skúsenosti s očkovaním v najväčšom veľkokapacitnom centre na Slovensku, teda na bratislavskom Národnom futbalovom štadióne. Chceme zúročiť naše skúsenosti a pomôcť nášmu mestu. Zároveň chceme prispieť k čo najrýchlejšiemu vybudovaniu kolektívnej imunity voči koronavírusu, aby sme čím sa skôr mohli vrátiť k bežnému životu. Preto sme sa rozhodli priniesť očkovanie bližšie k ľuďom,“ vysvetlila P. Kovarovičová.  V prípade, ak bol človek zaočkovaný niekde inde (napr. Nitra, Skalica, Dunajská Streda atď.), druhú dávku môže dostať v Malackách.


Prihlasovanie na očkovanie prvou dávkou: https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/
Prihlasovanie na očkovanie druhou dávkou:https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-druhou-davkou/
Facebooková stránka:https://www.facebook.com/Ockovanie-Malacky-101695945454502

OTÁZKY A ODPOVEDE


Keď chcem dostať prvú dávku v Malackách, kde sa mám registrovať?Na stránke https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/
Prvú dávku som dostal v Nitre (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku). Môžem dostať druhú dávku v Malackách? Áno, je to možné. Prihlásiť sa cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-druhou-davkou/a vybrať si podanie druhej dávky v Malackách. 
Čo mám robiť v prípade, že mi bol pridelený termín prvej dávky v Dunajskej Strede (prípadne kdekoľvek inde na Slovensku), avšak chcem ísť do Malaciek? Treba zrušiť pôvodný termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať do Malaciek cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.
Zrušil som pridelený termín prvej dávky v Skalici. Do hodiny prišiel náhradný termín do Bratislavy. Čo mám robiť, ak sa chcem dať zaočkovať v Malackách? Treba zrušiť pridelený termín (cez pridelené identifikačné číslo). Potom sa zaregistrovať cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ a vybrať si Malacky. 
Už dlhšie som zaregistrovaný na stránkach BSK ako náhradník. Ešte stále som nedostal termín a chcel by som ísť do Malaciek.Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/ do Malaciek. Prípadne napíšte pracovníkom očkovacieho strediska priamo na FB stránku https://www.facebook.com/Ockovanie-Malacky-101695945454502.
Nevyhovuje mi pridelený prvý termín očkovania. Môžem si termín presunúť na inokedy? Áno. Registráciu treba zrušiť a zaregistrovať sa znovu cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/  do Malaciek. • Bude fungovať v Malackách očkovanie sprievodu seniorov nad 70 rokov?Áno. Senior musí mať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/.  Sprievod zaregistrujeme priamo na mieste a zaočkujeme. 
Bude sa v Malackách očkovať Sputnikom? V Malackách sa očkuje registrovanými vakcínami. Sputnik zatiaľ nie je na Slovensku zaregistrovaný. Ak by ho zaradili medzi registrované vakcíny a očkovacie miesto v Malackách ho od štátu dostane, bude sa očkovať aj Sputnikom.  
Som cudzinec a bývam v tomto regióne. Môžem sa nechať zaočkovať v Malackách? Áno, samozrejme. Treba si objednať termín v Malackách cez https://bratislavskykraj.sk/ockovanie-nahradnici/. Priamo na mieste treba predložiť identifikačný preukaz a zdravotnú kartičku. 
Bude sa v Malackách dávať očkovací preukaz? Áno. Každý zaočkovaný dostane anglicko-slovenský doklad o zaočkovanosti s QR kódom. 

-red-