Preskočiť na obsah

Hlasitá skúška sirén – PIATOK 9. 12. 2022

Zverejnené 8.12.2022.

Kategória

V piatok o 12:00 bude vykonané preskúšanie varovnej siete sirén hlasitou skúškou dvojminútovým stálym tónom. Preskúšanie sa vykonáva pravidelne každý druhý piatok v mesiaci hlasitou alebo tichou skúškou. S prihliadnutím na mimoriadnu situáciu v dôsledku vojny na Ukrajine bolo od marca 2022 vykonávanie hlasitej skúšky pozastavené a realizované boli iba tiché skúšky na elektronických sirénach.

Hlasitú skúšku je potrebné vykonať z dôvodu výstavby nových sirén systému včasného varovania (nová siréna bola inštalovaná aj v našej obci). Nové sirény je nutné odskúšať aj cez hlasitú skúšku. Skúškou na všetkých sirénach sa zároveň zabezpečí komplexné preskúšanie varovného systému. Zvuk sirén bude sprevádzaný aj hovorenou informáciou v slovenčine: ❝Pozor, skúška sirén❞